Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Maska pełna gadżetów czy innowacja w nurkowaniu?

888
Komunikacja nurek-nurek
Zarówno Bluetooth jak i inne technologie bezprzewodowe pod wodą po prostu nie działają, w związku z tym Scubus postanowił wykorzystać podwodne fale akustyczne, aby uzyskać możliwość komunikacji.
Pomysł użycia ultradźwięków okazał się być efektywnym rozwiązaniem w komunikacji podwodnej, w końcu sprawdzał się przez lata na okrętach podwodnych,  ale w tak małym urządzeniu ma on ograniczone działanie. Maksymalny zasięg to około 100 metrów, szybkości transmisji danych jest również dość wolna.
Jeśli już chcemy korzystać z komunikacji, warto zamiast głosu czy czatu ograniczyć się do kilkunastu zaprogramowanych wiadomości, takich jak np. zrób mi zdjęcie 🙂 
Obsługa Maski
Dostęp do menu, czatu i innych funkcji, uzyskujemy poprzez kontroler znajdujący się na pasku nadgarstkowym. Scubus S nie zastępuje komputera nurkowego, tak jak np.  w Oceanicu w Datamask HUD, który komunikuje się z systemem  i pracuje w zakresie 100 metrów głębokości.
Miejmy nadzieję, że cena maski przeznaczonej raczej do nurkowania rekreacyjnego będzie mniejsza niż 1000 dolarów. Producent jeszcze jej nie podał, zapowiedział jedynie, że będzie dostępna w kilku opcjach.
Ultradźwięki – fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż 20 000 herców, niesłyszalne dla człowieka. Emitowane i odbierane przez niektóre zwierzęta (walenie, nietoperze) w celu echolokacji przeszkód i zdobyczy.
Ultradźwięki znalazły zastosowanie w okrętach podwodnych (są emitowane przez sonary).
zostaw komentarz