Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nurkowanie w Indonezji: Ambon Bay

319

Rhino City – leży na zachód od Laha i jest przedłużeniem jej piaszczystego podwodnego nachylenia. Nazwa wywodzi się od Rhinopias, rzadkiego typu skrzydlicy, którą można tam spotkać.

Silale – w południowej zatoki, u jej wejścia, znajduje się mała osada Silale. Znajdziemy tam 2 miejsca nurkowe. Jedno z nich jest kamienistym spadkiem z ciemnym piaskiem, na drugim mamy nieco gwałtowniejszy spadek z licznie występującymi gąbkami „elephant ear”.

Rozgwiazda na gąbkach „elephant ear”

Jak zanurkować w Ambon
W Ambon jest kilka baz nurkowch, m.in. Banda Sea liveaboard trip. Można tam załatwić nurkowania nie tylko w Ambon, ale też w na Banda Islands.

Sezon nurkowy
Warunki nurkowe w Ambon są dobre przez całe rok, choć nie zawsze wszystkie bazy działają tam non stop: Banda Sea liveboards jest np. uruchomiona w marcu i kwietniu oraz od września do grudnia. Ambon jest jednym z bardziej osłoniętych miejsc na Morzu Banda i zanurzać można się tam praktycznie przez cały rok.
W trakcie pory suchej od kwietnia do października pada dużo mniej deszczu i poprawia się widoczność pod wodą. W trakcie pory mokrej możliwe są nawałnice, a nawet tajfuny, ale wtedy większość centrów obsługujących nurkowania i tak zawiesza swoją działalność.

Charakterystyka rafy:
Dobra: do oglądania małych zwierząt i dla fotografów podwodnych;
Nie taka dobra: do snorkelingu i oglądania większych zwierząt morskich;
Głębokość: 5-35 m;
Widoczność: 5-15 m;
Prądy: łagodne; rzadko nieco silniejsze;
Warunki na powierzchni: spokojne;
Temperatura wody: 26 – 29°C;
Liczba miejsc nurkowych: ok. 20;
Rekomendowany czas urlopu: 5-6 dni.

zostaw komentarz