Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Przewodnik po zapomnianych wrakach z I Wojny Światowej

mapa wraków z I wojny światowej
1 570

Jeśli zastanawialiście się jak zaplanować wirtualną wycieczkę nurkową po wrakach, to najlepszym rozwiązaniem będzie zapewne „Interaktywna mapa zapomnianych wraków z I Wojny Światowej”.

 

Cztery lata badań, zbierania dokumentów, zdjęć, prac archeologicznych, wypraw, modelowania 3D, filmów, a to wszystko za sprawą ponad 2 000 wolontariuszy, Morskiego Towarzystwa Archeologicznego, i Heritage Lattery, które sfinansowało to olbrzymie przedsięwzięcie.

Fantastyczne zaangażowanie wielu ludzi pozwoliło na ponowne życie „zapomnianych wraków”, jak i równie ważne, usystematyzowanie stanowisk archeologicznych u południowych wybrzeży Anglii.

 

[FMP]

Niesamowity, projekt zbiega się w czasie z rocznicą. Okres 1914-1918 roku, I Wojny Światowej, zebrał tragiczne żniwo. Tylko u samych wybrzeży południowej Anglii spoczywa ponad 1200 obiektów w tym 1130 wraków, stanowiąc niezaprzeczalny pomnik tamtych czasów.

 


Zobacz także:

Badania wraków okrętów podwodnych z I Wojny Światowej wokół walijskiego wybrzeża

 


Niestety wojna to nie tylko okręty wojenne to również cywilne statki oceaniczne, handlowe, trawlery rybackie, czy samoloty i hydroplany. Skala i różnorodność archeologicznych artefaktów odzwierciedla ogrom zniszczeń

Interaktywna mapa jest źródłem nie tylko miejsc spoczynku wraków i stanowisk archeologicznych. To również olbrzymie źródło informacji na temat badań, historii osobistych i rodzinnych, czy historii statków, ich załóg i ich społeczności.

 

SM U-87 Niemiecki okręt podwodny typu U-87 zatopiony u wybrzeży Wali.

 

Mapa stanowi bazę informacji geofizycznych, 1100 filmów nurkowych z wraków , wydobytych artefaktów, zdjęć historycznych, modeli 3D i co również bardzo ważne wirtualnych podwodnych wycieczek po wrakach.

To wyjątkowe przedsięwzięcie dostępne jest za darmo na stronie projektu Interaktywna mapa Zapomnianych  wraków z I Wojny Światowej

 

 

[/FMP]

 


 

Zobacz także: ARCHEOLOGIA PODWODNA 

 


 

zostaw komentarz