Podwodna fotografia staje się coraz bardziej popularna wśród nurkujących. Co roku też, coraz większa ilość osób zabiera swoje smartfony pod wodę.
Dedykowane obudowy, w które zaopatrujemy nasze telefony dotykowe niestety, mają to do siebie, że nie są kompatybilne z nowszymi modelami telefonów. Z czasem stają się bezużyteczne.
Najnowsze rozwiązanie, które obecnie jest przedmiotem kampanii na Kickstarter, może rozwiązać ten problem. Wykonany głównie z poliwęglanu i stali nierdzewnej Xpoovv, jest zdaniem producentów kompatybilny z każdym telefonem na Androidzie, jak i Apple, wymogiem jest jedynie przekątna ekranu od 4,5 do 6,5 cali i rozmiar telefonu nieprzekraczający 159 × 69 × 9 mm.
Po umieszczeniu smartfona w obudowie dołączoną do zestawu ręczną pompką wysysamy powietrze z wnętrza. Powstałe podciśnienie staje się jednocześnie elementem kontrolującym szczelność obudowy. W przypadku zmiany ciśnienia uruchomiona zostaje zintegrowana z czujnikiem lampka ostrzegawcza, która zacznie pulsować na czerwono.
Telefon umieszczamy w obudowie w prawej jego części, ekranem w stronę czterech przycisków odpowiedzialnych za sterowanie urządzeniem. Przyciski zakończone silikonowymi podkładkami, w momencie ich uruchomienia stykają się z ekranem, aktywując poszczególne funkcje aparatu w aplikacji Xpoovv.
Aplikacja jest istotnym elementem użytkowania budowy, ponieważ jest odpowiedzialna nie tylko za obsługę aparatu, ale i za konfigurację modelu telefonu z obudową.
Waga urządzenia to około 360 gramów, głębokość maksymalna 40 metrów. Do obudowy możemy zamontować akcesoria np.: oświetlenie lub uchwyt.
Obecnie cena zastawu to 59 dolarów, jeśli obudowa trafi do produkcji, wysyłka urządzeń zaplanowana jest na sierpień. Planowana cena detaliczna to 99 dolarów.
Więcej informacji dotyczących kampanii na Kickstarter